Лидерът във френското първенство ПСЖ отново завърши наравно, след като Килиан Мбапе отново остана на пейката
AP News | 2024-03-10 | 16:16:33

ПАРИЖ (AP) — Лидерът във френското първенство Пари Сен Жермен завърши наравно 2-2 у дома срещу Реймс в неделя, след като Килиан Мбапе остана на резервната скамейка за втори пореден мач в лигата.

Беше третото поредно равенство на защитаващия шампиона ПСЖ в лигата и атаката изглеждаше кротка без него. Мбапе влезе в игра в 73-ата минута при резултат 2-2.

Той стреля точно встрани скоро след това, пропусна топката, опитвайки се да нанесе велосипеден удар и изглеждаше разочарован, след като стреля право във вратаря от 20 метра. ПСЖ има 10 точки пред втория Брест с девет оставащи мача.

Мбапе вкара и двата гола във вторник, когато ПСЖ победи Реал Сосиедад с 2-1 и стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига. Но треньорът Луис Енрике разменя играчите си, за да се подготвят за следващия сезон без Мбапе, който напуска това лято.

Реймс поведе след седем минути след грешка в защитата на десния бек Ахраф Хакими, който загуби топката в наказателното поле, позволявайки на полузащитника Маршал Мунеци да отбележи.

ПСЖ изравни 10 минути по-късно, когато капитанът на Реймс Юнис Абделхамид се опита да защити корнер и отклони топката в собствената си мрежа. Миналата седмица небрежният заден пас на Абделхамид позволи на нападателя на Лил Джонатан Дейвид да отбележи.

Гонсало Рамос започна атака и изведе ПСЖ с 2-1 в 19-ата минута, след като Реймс не успя да изчисти центриране и топката падна любезно към него. Гостите изравниха малко преди почивката, когато пасът на Емануел Агбаду намери нападателя Умар Диаките, чийто удар преодоля вратаря Кейлор Навас и мина извън гредата.

По-късно в неделя третият Монако игра в Страсбург и възраждащия се Марсилия се изправи срещу Нант, като отбеляза 16 гола в четири мача, откакто треньорът Жан-Луи Гасет пое ръководството.